Daniel Bútora

Od roku 2004 je projektovým manažerem, lektorem, konzultantem a koučem FBE v oblasti vedení týmů a komunikace a rozvoje řídících pracovníků. Absolvoval studium mezinárodních vztahů na Karlově univerzitě v Praze. Pracoval v oblasti žurnalistiky a masmédií a posléze jako ředitel slovenské sekce Radio Free Europe/Radio Liberty v Praze.

Je žádaným a inspirativním konzultantem top managementů firem při zavádění procesního a projektového řízení, vytváření a optimalizace podnikatelských strategií, empowermentu a prohlubování týmové spolupráce.

Absolvoval pobyt na Hoover Institution, Stanford University, California. Aktivně se věnuje také managementu ve školství a otázkám transformace vzdělávání.

Najvýznamnejšie referencie:

BILLA, Mondi SCP, INA Skalica, PosAm, Manitowoc Crane Group Slovakia, Volkswagen Slovakia, Kaufland Slovakia,...

Dušan Číčel

Je absolventem SjF SVŠT Bratislava. Od roku 1991 působil jako ředitel společnosti Systém inžinierskych služieb s.r.o., od roku 1996 jako ředitel společnosti D&D Consulting s.r.o. a od roku 1999 působí jako ředitel společností FBE Praha s.r.o. a FBE Bratislava s.r.o.. Jako odborný konzultant a lektor se věnuje vzdělávacím aktivitám v oblasti strategického managementu, řízení obchodu, marketinku a managementu změny. Mezi jeho specializace patří mimo jiné Key Account Management. Absolvoval trénink lektorů britské firmy NIFES Ltd. a odborné tréninky firem Business Resource Network, Inc. (USA), Akademie für Effizienztraining (Rakousko) a Hackland Browne&Associates (Kanada).

Najvýznamnejšie referencie:

Česká spořitelna, Komerční banka, Živnostenská banka, Raiffeisenbank, Tatra Banka, VÚB, Kooperatíva, ŠKODA AUTO, Česká pojišťovna, investiční společnost SEVIS, Messer Technogas, OBI, …

Radoslav Čupík

Ve firmě FBE s.r.o. působí jako projektový manažer, lektor a konzultant v oblasti zvyšování kvality a efektivnosti procesů a projektového managementu. Připravuje na certifikaci IPMA, PMI a PRINCE2. Pracoval jako vedoucí projektů v oblasti IT. Absolvoval pracovní pobyt v Londýně, během kterého se věnoval metodice tvorby IS a otázkám kvality a efektivnosti podnikových procesů.

Najvýznamnejšie referencie:

Volkswagen Slovakia, VÚB, Allianz Slovenská poisťovna, Kooperativa poisťovna Košice, Škoda Auto Mladá Boleslav, Slovak Telekom, PosAm, Západoslovenská energetika, E.ON IS Slovakia

Jaroslav Dvořák

S FBE spolupracuje od roku 2001 jako lektor, konzultant a kouč. Vystudoval FA VUT v Brně. Vede projekty v oblasti manažerských a obchodních dovedností, zákaznické orientace, komunikace a motivace. Absolvoval vzdělávací program manažerské školy MSI, školení školitelů MSI a pravidelně prochází intenzívním interním tréninkem FBE. Má praktické zkušenosti s vedením týmu obchodních zástupců. Podílí se na koučování a stínování manažerů v obchodu.

Najvýznamnejšie referencie:

BILLA, další z velkých FMCG řetězců, OBI, Česká spořitelna, Komerční banka, Česká pojišťovna, Kooperatíva, Tatra Banka, Česká konsolidační agentura, HYPO stavební spořitelna, Avon Cosmetics, ING, UNIQA pojišťovna, Volkswagen Financial Services, Continental Automotive, Centropol,…

Lenka Fasterová

S FBE spolupracuje od roku 2001 na pozici lektora, konzultanta a kouče. Vystudovala Pedagogickou fakultu v Ostravě. Pracovala jako oblastní manažerka u společnosti Avon Cosmetics a obchodní vedoucí společnosti Vivien Parfum. V rámci své praxe se věnovala vzdělávání a tréninku obchodníků a lektorů. Absolvovala výcvik obchodních zástupců a manažerů společnosti Berenicca, trénink trenérů u společnosti SMARTER T&C, roční výcvik v koučování a pravidelně prochází intenzívním interním tréninkem společnosti FBE. V rámci své poradenské, trenérské a koučovací činnosti se zaměřuje na obchodní, komunikační a manažerské dovednosti.

Najvýznamnejšie referencie:

Model Obaly, IKEA, Česká spořitelna, Komerční banka, AV Media, Centrum CZ, Poštovní spořitelna, BILLA, Penny Market, Klub personalistů ČR, VÚB Bratislava, Český rozhlas, Ringier, ING Wholesale Banking, SIG, LAPP Kabel, WITTE Automotive, Continental,…

Mária Garayová

V současnosti působí jako nezávislý kouč, lektor a konzultant v oblasti lidských zdrojů, kde pracovala v manažerských pozicích více jak 21 let. V posledních 16 letech pro nadnárodní společnosti v oblasti telekomunikací a farmacie, kde získala zkušenosti ve všech oblastí lidských zdrojů – výběr nových zaměstnanců, assessment centre a development centre adaptační proces, rozvoj a hodnocení zaměstnanců, motivace, spokojenost zaměstnanců, poradenství a koučing.

Absolvovala tréningy v oblasti personální praxe a manažerských dovedností, které doplnila o certifikovaný tréning koučingu, Erickson Coaching International. Je absolventkou FFUK v Bratislavě, obor andragogika.

Najvýznamnejšie referencie:

AstraZeneca AB, ČSOB, Hella Signal Lighting, PricewaterhouseCoopers a ďalší.

Svatoslav Gosman

S FBE spolupracuje jako lektor a konzultant od roku 2001, jako kouč působí od roku 2009. Zaměřuje se na realizaci tréninkových programů v oblasti leadershipu, managementu, motivace a komunikace. Dva roky působil jako viceprezident a instruktor firmy Dale Carnegie Professional Training. Jako tréninkový manažer pro společnost Raytheon Training Intl. zajišťoval tři roky vzdělávání pro spol. Opel, a to jak pro importéra, tak i pro dealerskou síť na území ČR a Slovenska a dva roky školil dealerskou síť ŠKODA Auto. Absolvoval roční výcvik koučů, tréninky lektorských dovedností a pravidelně prochází intenzivním interním vzděláváním v rámci FBE.

Najvýznamnejšie referencie:

Volkswagen Financial Services, Česká spořitelna, Komerční banka, APP Systems, WITTE Automotive, Siemens, Johnson&Johnson, IBM ČR, Elektrolux, International Masters Publishers, BILLA, další z velkých FMCG řetězců, Česká spořitelna, APP Systems, Raiffeisenbank, Scania, IKEA, GE Money, Nestlé ČR a SR, British American Tobacco ČR, Philip Morris ČR, Vitana, Tebodin Poland, Continental Automotive, ŠKODA Auto,…

Karol Horváth

V FBE působí od roku 2004 jako lektor a konzultant v oblasti statistických metod řízení a zlepšování procesů. Studoval na Vídeňské univerzitě a pracovní zkušenosti sbíral v automobilkách Bentley Motors (Velká Británie), Volkswagen Autoeuropa (Portugalsko) a Volkswagen Slovakia. Je odpovědný za vedení projektů v oblasti zlepšování kvality (Six Sigma, statistické metody), zefektivňování procesů (Lean management, výrobní systémy, logistika) a projektů náběhu produktů (např. PEP). Školí, moderuje workshopy a konzultuje i v německém a anglickém jazyce pro členy představenstev, manažery a specialisty v oblasti výroby i služeb. Je specialistou na vytváření a provozování simulací zlepšování procesů.

Najvýznamnejšie referencie:

VOLKSWAGEN SLOVAKIA, MIBA, KIA, LEONI, HELLA Slovakia Signal-Lighting, Prakab Pražská Kabelovna, Grupo Antolin, Schaeffler Skalica, Knauf Insulation, Slovenská sporiteľňa, Tatrabanka, Brose, Getrag, Sylex, Konsgberg, Kingspan, Emerson Branson

Ján Hradský

V FBE Bratislava působí jako business development manager, konzultant a lektor. Absolvoval studium na UK v Bratislavě. Pracoval v oblasti rozvoje a řízení lidských zdrojů na Slovensku a v zahraničí. V letech 2007 až 2013 byl členem a později vedoucím expertního týmu s cílem strategické transformace filiálek společnosti Honeywell v Evropě a Asii.

Kromě manažerských zkušeností přináší i expertízu spojenou s designem HR procesů, nastavením optimálního fungování organizace a s implementací systémů řízení založených na principech Lean managementu. V uvedených oblastech absolvoval četné mezinárodní tréninky a certifikované programy.

Najvýznamnejšie referencie:

Honeywell, Wuxi Yeong Precision Machinery, Cimos, JKM automotive, Molex, Falck, Tatra banka, PosAm atď.

David Javornický

V oblasti soft skills působí jako lektor, konzultant a kouč od roku 2003 a s FBE spolupracuje od roku 2007. Vystudoval ETF UK v Praze. Absolvoval výcvik vzdělávání dospělých a leadershipu v Rakousku a USA (OCI, Chrysalis Ministries, GATE). 11 let působil na manažerských pozicích. Je členem představenstva vydavatelství Návrat. Podílel se na vědeckém grantu Akademie věd ČR. Jako konzultant, lektor a kouč se specializuje na manažerské dovednosti, leadership, týmovou práci, kreativitu, time management, komunikaci, prezentační dovednosti, výcvik trenérů, mentoring a koučování. Další oblastí jeho specializace je CSR (společenská odpovědnost firem) a manažerská etika.

Najvýznamnejšie referencie:

BILLA, Penny Market, další z velkých FMCG řetězců, OBI, FOXCONN, Iveco, ZENTIVA, Behr Czech, Siemens, ČSOB, Česká spořitelna, MVČR, Continental Automotive, Poštovní spořitelna, UNIQA pojišťovna,…

Róbert Klačanský

Absolvent elektrotechnické fakulty, pracoval v Čsl. meteorologickém ústavu a ŠDVÚ. Absolvoval pracovní pobyt v USA, v jehož průběhu školil a zaváděl metody zlepšování kvality a trénink trenérů u kanadské firmy Digital Mentor Group. Má praktické zkušenosti při aplikaci SPC a DOE (Design of Experiments) u dodavatelů pro americké, japonské a evropské automobilové výrobce a v dalších průmyslových odvětvích a službách. Vede výcvikové semináře a následné zavádění Six Sigma a statistických metod řízení v průmyslových podnicích a službách. Jako Master Black Belt koučoval mnohé úspěšné projekty zvyšování efektivnosti procesů.

Najvýznamnejšie referencie:

VOLKSWAGEN SLOVAKIA, Getrag Ford, Magneti Mareli, Slovak Telekom, U.S. Steel Košice,Reydel Automotive Slovakia, MIBA Steeltec, Miba Sinter, Continental Automotive, Emerson, Vaillant, ZF Slovakia, Askoll, Slovnaft

Ivana Kmeťová

Věnuje se lektorským aktivitám zejména v oblasti komunikace, týmové práce, asertivity, alternativních přístupů řešení konfliktů, obchodních dovedností a zákaznické orientace.

Vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě. Sedm roků působila v mezinárodní organizaci Centrum prevence a řešení konfliktů – Partners for Democratic Change Slovakia jako projektová manažerka a trenérka. Odborné vzdělání si doplnila dvouletým působením v Anglii, kde získala osvědčení certifikované mediátorky. Absolvovala tréning pro trenéry PDCS, jako interní rozvojový program FBE.

Najvýznamnejšie referencie:

Schaeffler Kysuce, Eltek, Protetika, Osram Slovakia, SPP, VÚB, Manitowoc Crane Group Slovakia, Home Credit Slovakia atď.

Dan Kouřil

S FBE spolupracuje od roku 1999 na pozici lektor, konzultant a kouč. Vystudoval Filozofickou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně. Jako odborný konzultant a lektor se specializuje na oblast manažerských dovedností, obchodu a komunikace (řešení konfliktů), prezentace, zákaznické orientace, strategie vyjednávání. Působí rovněž jako kouč manažerů. Prošel výcvikem firem Akademie für Effizienztraining, Economia (Key Account Management) a tréninkem koučů - principy poradenské činnosti a koučinku, individuální koučink, skupinový koučink (ARK Consulting). Pravidelně prochází intenzivním interním tréninkem FBE. Jako projektový manažer je odpovědný za spolupráci s vybranými zákazníky a je tvůrcem rozvojových projektů a výcvikových kurzů v oblasti osobnostního rozvoje.

Najvýznamnejšie referencie:

BILLA, další z velkých FMCG řetězců, OBI, Hotel Intercontinental, Avon Cosmetics, Česká spořitelna, Komerční banka, Raiffeisenbank/eBanka, ČSOB, Olympus, Česká pojišťovna, Vodafone, Telefónica O2, Slovak Telekom, Tatra Banka, Hypo stavební spořitelna, TNT Post ČR, SITRONICS Telecom Solutions, Continental Automotive, Hügli Food, ING, Volkswagen, Centropol,...

Martin Králík

Je konzultantem, lektorem a koučem od roku 2010, s FBE spolupracuje od roku 2014. Má za sebou praxi na několika top manažerských pozicích ve finančních institucích a řadu výcviků v oblasti řízení lidí, koučování a zlepšování procesů. Věnuje se moderování řešitelských workshopů. Dále se zaměřuje na oblasti koučování, optimalizace organizace a způsobu řízení - zejména v oblasti administrativních a obslužných procesů ve finančních institucích, ve službách i ve výrobě. Pracuje rovněž v oblasti neustálého zlepšování metodami Lean Six Sigma.

Najvýznamnejšie referencie:

ČSOB, UnicreditBank, sAutoleasing, Bohemia Energy Finance, Jungheinrich, Fosfa, Kaufland...

Martin Krnáč

V FBE působí jako konzultant a lektor se zaměřením na projektové řízení a zlepšování procesů. Zabezpečuje rozvoj softwareové podpory pro SPC a VSM. Spolupracuje na vývoji manažerských simulací, které jsou využívané při trénincích a projektech FBE. Pracoval jako projektový manažer v oblasti procesního řízení v mezinárodní IT společnosti, koordinoval projekty inovací a zavádění nových systémů. Absolvoval studium na Univerzitě Komenského v Bratislavě.

Najvýznamnejšie referencie:

Tatra banka, Leoni, Knauf Insulation, Volkswagen, Marel, Miba Sinter, Miba Steeltec, RF spol s.r.o., ČSOB, VÚB, Hörnlein, Continental Matador Truck Tires, Cikautxo

Natália Kušnieriková

S FBE spolupracuje více než 8 let na pozici lektor a konzultant. Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě. Ve FBE se jako lektor a konzultant věnuje oblasti komunikace, prevence a řešení konfliktů, týmové spolupráci, zákaznické orientaci a obchodních dovedností. Sedm roků působila v mezinárodní organizaci Centrum prevence a řešení konfliktů - Partners for Democratic Change Slovakia jako projektová manažerka a trenérka. Je členkou Asociácie mediátorov Slovenska.

Najvýznamnejšie referencie:

Česká spořitelna, Komerční banka, Tatra Banka, Slovak Telekom, Raiffeisenbank, EuroTel Bratislava, Osram Slovakia, VÚB, T-Mobile Slovensko, ŠKODA PRAHA Invest, …

Daniel Laco

Vede sekci společnosti FBE, která se zaměřuje na školení a aplikaci TQM (Total Quality Management), zlepšování procesů, lean managementu a reengineeringu v českých a slovenských firmách. Řídil projekty nasazování monitorovacích a řídících systémů v průmyslu. Absolvoval kurz v oblasti CIM v Digital Equipment (USA). Absolvoval pobyt v USA, kde spolupracoval na formování podnikové strategie a kultury a implementaci nástrojů TQM ve firmách Master Lube, Cadmus a The Tides Inn.

Najvýznamnejšie referencie:

Volkswagen Slovakia, ŠKODA AUTO, Slovak Telekom, T-Mobile Slovensko, U.S. Steel, UNIQA, Sachs Slovakia, Vital, VSŽ Košice, SES Tlamače, PosAm Bratislava, Allianz SP, …

Tomáš Laurenčík

Působí jako lektor FBE od roku 2008. Specializuje se na oblast komunikace, týmové spolupráce, manažerských dovedností, osobního rozvoje a teambuildingů s outdoorovými aktivitami. Je absolventem Fakulty tělesné výchovy a sportu University Komenského v Bratislavě, odbor tělesná výchova - geografie. Po skončení fakulty působil jako odborný asistent na FTVS UK, FCHPT STU v Bratislavě. Aktivně působil v oblasti sportu jako šéftrenér, šéfinstruktor. 

Najvýznamnejšie referencie:

Knauf Insulation, Astrium Services, PosAm, BASF, VÚB, Deloitte Audit, HMH, Osram, Schaeffler SKALICA, ZUNO, Hella Slovakia, Slovnaft, ZSE, SPS, VACUUMSCHMELZE a ďalší.

Natália Luptáková

Se společností FBE Bratislava spolupracuje v oblasti tréningů kreativity a vizuálního myšlení. Vystudovala průmyslový design na SVŠT. Věnuje se doodlingu a grafickým záznamům přednášek a diskuzí, pomáhá zjednodušovat procesy myšlení a objevovat nové souvislosti.

Najvýznamnejšie referencie:

Facilitovala workshopy na Bilingválnom gymnáziu C. S. Lewisa, realizovala live sketching prednášok na TEDx Bratislava, školila Doodling - tréningy vizuálnej komunikácie pre SLOVNAFT, a.s. a pre lektorov FBE Bratislava, s.r.o.

Tomáš Marek

V FBE působí od roku 2000 jako lektor a konzultant v oblasti zvyšování kvality a efektivnosti podnikových procesů, specialista na projektové a procesní řízení, Lean Management a moderování zlepšovacích workshopů.

Je absolventem Strojírenské fakulty ČVUT, obor regulační a automatizovaná technika. Pracoval ve výrobních firmách na projektech zavádění nových technologií, později jako manažer exportu pro USA a Západní Evropu a jako vedoucí exportu a technických služeb.

Najvýznamnejšie referencie:

Volkswagen Slovakia, ŠKODA AUTO, Continental Automotive, WITTE Automotive, Knorr-Bremse, Hügli Food, Tatra Banka, Slovalco, Siemens, Schwan Cosmetics, Avon Cosmetics, Afinia Plastics, INA Skalica, T-Mobile, Behr Czech, SCHURTER, Future Engineering, Česká spořitelna, OBI, ČSOB, ŠKODA PRAHA Invest, Volkswagen Financial Services, Česká národní banka, Preciosa, Zanini, EnerSys,…

Erika Matwij

Je absolventkou filozofické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě, obor psychologie a dlouhodobých tréninků řízení lidských zdrojů. Věnuje se poradensko-konzultační činnosti v oblasti ŘLZ, profesionálně vede AC/DC a věnuje se tréninku a supervizi hodnotitelů. Od roku 1999 vede vzdělávací a tréninkové projekty zaměřené na obchodní dovednosti, komunikaci, zákaznickou orientaci, motivaci, nábor a výběr zaměstnanců a tréninky trenérů. Má praktické zkušenosti s vedením trenérů a řízením systémů ŘLZ (nábor a výběr zaměstnanců, assessment a development centra, koučování, analýzy spokojenosti zaměstnanců a sociálního klimatu, personální audit a vzdělávání).

Najvýznamnejšie referencie:

WITTE Automotive, BILLA, LAPP Kabel, TIPOS ČSOB pojišťovna, Kromberg&Schubert, Hydrotour, Beneficus, HSW Publicity, EKO Plast, PosAm, ...

Judita Nováková

S FBE spolupracuje od roku 1997 na pozici lektora a konzultanta, od roku 2011 i kouče. Specializuje se na konzultační a lektorskou činnost v oblasti komunikace, manažerských dovedností, zákaznické orientace, telefonického kontaktu a obchodních dovedností. Má praktické zkušenosti s vedením týmu obchodníků a rovněž v oblasti marketingu. Prošla výcvikem interních trenérů FBE a absolvovala 2 stupně vzdělávacího programu manažerské školy MSI zaměřeného na obchodní a manažerské dovednosti a kurz školitelů firmy Hackland Browne&Associates, Kanada. Účastnila se ročního výcviku v koučování.

Najvýznamnejšie referencie:

Volkswagen Financial Services, Česká spořitelna, Raiffeisenbank/eBanka, Česká pojišťovna, Komerční banka, BILLA, další z velkých FMCG řetězců, Vodafone, ŠKODA AUTO, Ateso, UniCredit Bank/Živnostenská banka, ČSOB Leasing, Just CZ, Fotoworld, Siemens, Continental Automotive, ING Wholesale Banking, Telefónica O2 Services, UNIQA pojišťovna, Volksbank CZ, ŠKODA PRAHA Invest,…

Petr Peniška

Je lektorem, konzultantem, projektovým manažerem a koučem od roku 1996, s FBE spolupracuje od roku 2010. Konzultačně se věnuje projektovému řízení, zlepšování procesů metodikou Lean Six Sigma a řízení změn. Vede výcvikové, poradenské a koučovací projekty v oblasti manažerských dovedností, komunikace, týmové spolupráce a motivace. Absolvoval vzdělávací programy a výcviky v projektovém a procesním řízení a nástrojích zlepšování procesů, v řízení a vedení lidí, v systemickém přístupu a v koučování. Z Holandska převedl do ČR metodu Videotrénink interakcí.

Najvýznamnejšie referencie:

Volkswagen Bratislava, Maxion Wheel, SMC, Mann&Hummel, Pyrotek, Siemens, Otis, EnerSys, Steinel, Climax servis, Linet, SGL, Schenker DB, ČEZ, Centropol, Unilever, Eltodo, Philip Morris, Česká zbrojovka, Hügli Food, Česká národní banka, Komerční banka, ŘSD, RM Gastro,…

Alexander Plencner

Jako trenér FBE působní do roku 2011. Specializuje se na oblast komunikačních a prezentačních dovedností a time managementu. Absolvoval Fakultu masmediální komunikace v Trnavě a doktorandské studium kulturologie na FF UK v Bratislavě. Zabýval se teorií médií, kultury, sociologií způsobu života a mediální výchovou. Je spoluzakladatelem a koordinátorem Centra mediální gramotnosti (IMEC), kde je rovněž lektorem. Působil jako externí lektor pro sdružení Člověk v ohrožení. Absolvoval pravidelný interní tréning FBE pro lektory.

Najvýznamnejšie referencie:

ESET, Schaeffler Kysuce, Konfektion E – SK, Komerční banka, ZUNO banka,IOV Matador, Slovak Telekom, ZSE atď.

Kristína Poláková

S FBE spolupracuje více než 14 let na pozici lektor a konzultant. Absolventka STU Chemicko technologické fakulty. Vede poradenské a tréninkové projekty v oblasti komunikace, budování zákaznicky orientované podnikové kultury, a rozvoje manažerů a obchodních zástupců. Má praxi v řízení pracovníků ve výrobním podniku. Absolvovala stáže v různých organizacích v SRN a dlouhodobé tréninky zahraničních expertů, jako např. Gűnter Meurer - personální management a řízení lidských zdrojů, John Sipple - řízení procesu změny, John Marsh - TQM, Shaun Browne - trénink trenérů a efektivní tréninkové metody, Josef Graf - psychologie prodeje, systém řízení prodejních týmů.

Najvýznamnejšie referencie:

Česká spořitelna, Komerční banka, Eurotel Bratislava, Kooperatíva, Česká pojišťovna, Europress, UniCredit Bank, VÚB, Tatra banka, Ľudová banka, Slovak Telecom, Scania Slovakia, Yazaki Slovakia, …

Dean Reš

Ve firmě FBE pracuje jako IPMA® Level B - Certified Senior Consultant se zaměřením na projektové řízení a zlepšování procesů. Od roku 2011 působí jako projektový manažer na mezinárodní úrovni a poskytuje poradenské služby klientům v Holandsku, Belgii, Ruské federaci, Polsku, Lotyšsku, Maďarsku, České republice, Maltě a na Slovensku. Absolvoval studium hospodářské diplomacie a zahraniční stáže včetně Global Consulting Program na Ohio University.

Najvýznamnejšie referencie:

Slovnaft, Knauf, UP Slovensko, VÚB, PSS, Generali, ZF Slovakia, Medtronic, CRH North Danube, Volkswagen, WITTE Automotive, Hoval, Marel, SHP, Schaeffler, Johns Manville, Plastic Omnium, Continental a další.

Vladimír Sredau

Věnuje se konzultačním a lektorským aktivitám v anglickém jazyce v oblasti komunikace, prezentačních a obchodních dovedností a vyjednávání. V letech 1997 - 2000 působil jako lektor anglického jazyka na City University Bellevue, Bratislava. S FBE spolupracuje od roku 2004. Od roku 2000 je ředitelem Slovenské pobočky společnosti CCUSA, Inc. se sídlem v Kalifornii, USA a má na starosti prodej IBM softwarových řešení pro Východní Evropu. V roku 2004 pracoval v Londýně jako ředitel CCUSA pro Anglii. Strávil 5 let v Chicagu.

Najvýznamnejšie referencie:

Telenor, Creditanstalt group, SPP, Hewlett-Packard SK, Soitron, VÚB, Datalogic Scanning, City University Bellevue a další.

Ján Šteňo

Ve společnosti FBE působí jako konzultant a lektor se zaměřením na projektové a procesní řízení a statistické metody řízení procesů. Věnuje se i IT podpoře vzdělávání a digitalizaci v rámci tréninků. Absolvoval studium na WU Vídeň v oboru International Business. Specializuje se na oblast výrobních systémů, Lean Managementu, Six Sigma a procesního zlepšování.

Najvýznamnejšie referencie:

VOLKSWAGEN SLOVAKIA, Hella Slovakia Signal-Lighting, MIBA Steeltec, Hörnlein Slovensko, Secop, CROWN Bevcan Slovakia s. r. o., Secop, Marel, Cikautxo, Knauf,…

Zdeněk Tejchman

S FBE spolupracuje od roku 1998 na pozici lektora, konzultanta a kouče. Vede projekty v oblasti manažerských a obchodních dovedností, časového managementu, vedení týmů, motivace, zákaznické orientace a komunikace. Absolvoval vzdělávací program manažerské školy ITS, školení firmy Helfrecht Management System a výcvik trenérů firmy Hackland Browne&Associates, Kanada. Pravidelně prochází intenzivním interním tréninkem FBE. Má praktické zkušenosti s vedením týmu obchodníků. Spolupracoval na školících, koučovacích a stínovacích projektech pro top management, střední management, specialisty, obchodníky a pracovníky v call centrech ve firmách v ČR a SR.

Najvýznamnejšie referencie:

BILLA, Penny Market, další velký FMCG řetězec, OBI, Česká spořitelna, ČSOB, Raiffeisenbank/eBanka, Komerční banka, Česká pojišťovna, Živnostenská banka, Česká pojišťovna, Model Obaly, ŠKODA AUTO, Telefónica O2, Tatra Banka, Siemens, Olympus, Centropol, AVE, Globus, Messer Technogas, Makro/Metro, SITRONICS Telecom Solutions, Continental Automotive, ING Wholesale Banking, TNT Post ČR, ŠKODA PRAHA Invest,...

Patrik Tóth

V FBE působí jako lektor a konzultant od roku 2001. Věnuje se konzultačním a rozvojově-vzdělávacím projektům v korporátní oblasti, které jsou zaměřeny na obchodní dovednosti, komunikaci a osobnostní rozvoj, dále pak na zákaznickou orientaci a manažerské dovednosti. Podílí se i na vývoji programů pro High Potentials - budoucích manažerů. Absolvoval program dlouhodobého rozvoje koučů společnosti ARK. Je absolventem Filozofické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě, obor psychologie. Pravidelně se účastní intenzivních rozvojových programů pro interní lektory FBE.

Najvýznamnejšie referencie:

UNIQA pojišťovna, Komerční banka, Privatbanka, VÚB, Tatra banka, ČSOB, Slovak Telecom, Slovnaft, SWH Siemens, Mondi BP, Soitron, T-Mobile, INA Skalica, PoSAM, DAS poisťovňa, Severoslovenská vodárenská spoločnosť, Slovenská sporiteľňa,…

Mária Tóthová Šimčáková

Věnuje se rozvojově vzdělávacím projektům zaměřených na komunikaci, řešení konfliktů, emoční inteligenci, asertivitu a vystupování na veřejnosti. Pro společnost FBE pracuje jako externí trenér od roku 2007. Je absolventkou fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě, obor pedagogika – psychologie. V současnosti, mimo jiné projekty, superviduje vzdělávací program společnosti Orange. Pracuje jako nezávislý odborník v Arbitrážní komisi Rady pro reklamu.

Najvýznamnejšie referencie:

Schaeffler Kysuce , ING, Západoslovenská energetika,SPP, Orange, Open Society Fund atď.

Rebeka Trepačová

S FBE spolupracuje více než 14 let na pozici lektora a konzultanta. Je absolventkou Filosofické fakulty Univerzity Komenského V Bratislavě, obor andragogika. Věnuje se konzultační, lektorské a koučovací činnosti v projektech zaměřených na komunikaci, zákaznickou orientaci, telefonování, asertivitu, zvládání stresových a zátěžových situací, tréninky interních trenérů a koučů, tréninky pracovníků call-center a tréninky obchodních zástupců v psychologii prodeje. Absolvovala intenzivní výcviky v modelu Virginie Satirové pod vedením prof. W. Zahnda z Chico University v USA a krátkodobé systematické terapii podle Virginie Satirové pod vedením Dr. J. Banmena z University of British Colombia v Kanadě. Tyto tréninky jsou doplňovány nadstavbovými semináři a tréninky v oblasti mezilidských vztahů. Absolvovala trénink trenérů firmy Hackland Browne&Associates, Kanada.

Najvýznamnejšie referencie:

Siemens, OBI, Česká spořitelna, UniCredit Bank, Eurotel Bratislava, Tatra Banka, Česká pojišťovna, VÚB, Slovak Telecom, ING, …

Jan Trojánek

V roli konzultanta, lektora /kouče působí od roku 2008, s FBE spolupracuje od roku 2010. Vystudoval pedagogickou fakultu a absolvoval dlouhodobé výcviky v koučování, efektivní práci s lidmi a v lektorských dovednostech. Věnuje se individuálnímu koučování a vedení manažerských, komunikačních a obchodních kurzů, budování týmové spolupráce, koučování a stínování obchodníků a manažerů. Lektoruje kurzy jako: Manažer koučem svých lidí, Týmová spolupráce 21. století, Prodejní dovednosti aneb jak získat a budovat loajalitu zákazníka, Více než asistentka, Vyjednávání pro obchodníky, Moderování skupinové práce, Trenér a kouč obchodníků v terénu.

Najvýznamnejšie referencie:

Papera, Volkswagen Financial Services, Penny Market, Cembrit, Benet, Newton College, Ústav jaderného výzkumu, AK Jansta & Kostka, OVB Allfinanz, LUKOIL, Reiter, Aviva, VZP, T-Mobile,…

Roman Vodica

S FBE spolupracuje jako lektor, konzultant a kouč od roku 2002. Studoval psychologii na Filosofické fakultě v Brně. Pravidelně prochází intenzivním interním tréninkem FBE. Věnuje se konzultační a lektorské činnosti v oblasti komunikace, obchodu, zákaznické orientace, telefonnních dovedností a výcviku interních lektorů a koučů. Realizuje koučování a stínování manažerů.

Najvýznamnejšie referencie:

BILLA, další z velkých FMCG řetězců, HYPO stavební spořitelna, ING, Generali, ČSOB pojišťovna, Komerční banka, Česká spořitelna, VÚB, Tatra Banka, Česká pojišťovna, Raiffeisenbank, JUST CS, ŠKODA PRAHA Invest, Waldviertler Sparkasse, Nationale Nederlanden,...