okraj
FBE logo sk FBE Bratislava
 
 

Posláním FBE - For Business Excellence
je spolupracovat s obchodními partnery na rozvoji jejich podnikatelské strategie, lidského potenciálu a procesů formou interaktivního vzdělávání, poradenství a řízení projektů.

 

FBE - For Business Excellence je spolehlivým partnerem, který vychází ze zkušeností nejlepších světových firem a dokáže tyto zkušenosti zpracovat pro podmínky domácího tržního prostředí.

 

Fakta o FBE

FBE (For Business Excellence) je značka společností FBE Praha s.r.o. a FBE Bratislava s.r.o. působících se společným týmem lektorů a společným vedením. FBE navazuje na činnost školící a poradenské firmy Systém inženýrských služeb s.r.o., která vznikla v roce 1991 a společnosti D&D Consulting s.r.o. Praha., působící na českém trhu od roku 1996.

Tým interních konzultantů a lektorů FBE prošel od roku 1992 intenzivním rozvojovým programem, na kterém se podíleli experti ze zahraničních firem. Tito specialisté přinesli zkušenosti a know-how, které čeští a slovenští lektoři/konzultanti přizpůsobili pro domácí tržní prostředí. Mezi zakládající partnery firmy patřil např. John Mulholland – ředitel divize tréninku a vzdělávání společnosti National Industrial Fuel Efficiency service, Ltd., Velká Británie. V letech 1991-1992 vedl v tehdejším Československu první tréninky firmy v oblasti manažerských a komunikačních dovedností.

Dlouhodobým externím spolupracovníkem FBE je John Sipple, bývalý ředitel podniků Procter & Gamble na Floridě, USA. John Sipple s týmem spolupracovníků vedl v roce 1992 semináře s tématikou řízení procesu změny a v 1994-2000 semináře Total Quality Management a High Performance Business Systems. Na rozvoji efektivní metodiky školení a „on-the-job“ tréninku se podílel i Shaun Browne – ředitel konzultační firmy Hackland Browne & Associates, Kanada. K vývoji know-how FBE v oblasti procesního managementu výrazně přispěl John Marsh, který v devadesátých letech zastupoval Velkou Británii ve výboru ISO a podílel se na inovaci norem ISO 9000 na verzi 2000 s prvky Total Quality Management/neustálého zlepšování. Procesní řízení bylo i obsahem jeho seminářů s FBE pro podniky v ČR a SR v letech 1992-2004.

Kromě interního výcviku experty, kteří působili ve firmě, konzultanti a lektoři společností FBE absolvovali tréninky a pracovní pobyty v USA, Velké Británii, Německu a Belgii.

Současný lektorský tým FBE tvoří víc než 20 interních lektorů, konzultantů a spolupracujících odborníků s praktickými zkušenostmi s aplikací trénovaných metod v praxi v nejvýznamnějších podnicích v oblasti obchodu, služeb a výroby.

Od roku 2009 se spolupracovníci FBE podílejí na vzdělávacích projektech v rámci fondů Evropské Unie jednak z pohledu dodavatele vzdělávání a jednak z pohledu spolutvůrců těchto projektů.
FBE sdílí know-how se zahraničními partnery v rámci mezinárodní konzultační sítě Sustainable Performance Improvement Network (SPIN), jejíž je součástí (tímto způsobem dochází k výměně know-how s odborníky z USA, Kanady, Velké Británie, Francie, Španělska, Portugalska, Polska, Německa a Slovenska).

 
• Veřejné kurzy
 
Veřejné kurzy
 
• Partneři
 

SPINFBE je zakládajícím členem mezinárodní sítě poradenských firem SPIN.

U2Konzultační společnost U Quadrat je partnerem FBE pro Německo, Rakousko a Švýcarsko.

PMFJsme členy PMF, největší HR komunity v České republice.
 
• Přehled tréninkových kurzů a workshopů
 
Prehled_kurzu_dlazdice